Посвята для студентів-маркетологів відбудеться 4 жовтня. На форумі відкрита тема, просимо надсилати пропозиції: де, як, з ким.
Свої традиції існують у студентів всього світу. Не тільки у нас відзначають посвяту в студенти – свято, після якого вчорашній школяр раптом розуміє, що його може очікувати в стінах цього вузу. Чим же можуть здивувати нас студентські традиції зарубіжних навчальних закладів? Пишіть на форумі і свої знахідки про традиції (а ми розмістимо на сайті), і свої пропозиції про ВАРІАНТИ НАШОГО СВЯТКУВАННЯ. АЛЕ памятайте ми люди стримані, креативні, вічливі і поважаємо один одного.
У Португалії, в університеті Коїмбра, ніякий особливий сценарій посвяти в студентине складається. Тут в пошані заходи, що здаються оточуючим витонченим знущанням. За словами очевидця, новоспечених першокурсників змушують ставати на коліна на газоні біля університету, голову класти на землю і накривати її папкою. За словами туриста, серед студентів, що стали в таку, чи не образливу позу, ходила старшокурсниця і голосно кричала. Що вона кричала, свідок екзекуції так і не зрозумів, але, як йому пояснили, така посвята в студенти – справа тут звичайна і відбувається щороку. А студентка-старшокурсниця, виступаючи в ролі наставниці, кричить якісь напутні промови. Така посвята здається жорсткою, але, можливо, в цьому винен темперамент місцевого населення? Цікаво, чи всі абітурієнти знають про те, що їх чекає в разі вступ у ВНЗ? До речі, в парадну форму студентів саме цього вузу одягнені герої казки Дж. К. Роулінг “Гаррі Поттер, що відразу ж після виходу першого тому книги підняло престиж закладу.
А ось шотландський університет Сент-Ендрюс з 1410 року звик зустрічати першокурсників традиціями, які у нас назвали б дідівщиною. Новачки зобов’язані були купити студентам-старшокурсників фунт ізюму. Тих, хто виявляв жадібність, в покарання купали в фонтані. Сьогодні родзинки замінили пляшкою вина. “Фонтанне” покарання теж зазнало метаморфози: замість нього скупих новачків обливають піною для гоління.
Слід зазначити, що студенти зовсім не проти подуріти, вимазивая один одного цим пінним засобом, тому останнім часом символ подяки у вигляді вина змінився дружнім обливанням з флаконів. Погодьтеся, це набагато веселіше, ніж стояти на колінах і вислуховувати крики нахабних старшокурсників!
Оригінальна неофіційна частина свята посвяти в студенти існує і в Страдфордском університеті. Тут першокурсників прийнято роздягати до нижньої білизни.
В Оксфорді новобранців наряджають в чорну магістрську жилетку і білий метелик, даючи їм можливість відразу ж відчути себе випускниками. Ось, мовляв, є до чого прагнути!
А в університетах Фінляндії свято починається з ринку. Він цікавий тим, що тут не використовують гроші: будь-який першокурсник може щось продати або купити, але тільки на бартерній основі. Тут можна взяти участь в ігрових гонках, пограти в комп’ютер. Серед заходів – обов’язкове перетягування каната. За базаром слідує карнавал. Не звичайнісінький, костюмований, а поєднаний зупинок на Поінтах (станціях). Останні “розкидані” по різним пабам і питним закладам. У кожній точці студенту потрібно виконати певне завдання. Завершується сценарій відвідуванням концерту відомих виконавців. Ось це свято!
Як бачимо, студенти всього світу проходять через обряд посвяти. Нехай їм щастить в подальшому навчанні!
(взято з http://mistudenti.ru/kak-posvyashhayut-v-studentyi-v-drugix-stranax.html)