За результатами дослідження ОЕСР 2015 року – вчитися потрібно, крисно та вигідно
Згідно аналітичної доповіді Організації економічного співробітництва та розвитку «Погляд на освіту 2015» в цілому, показники зайнятості та заробітку ростуть у міру зростання рівня освіти і навичок дорослих, але ринок праці як і раніше сприймає дипломи і ступеня як першорядне вказівку на навички працівника. Пам’ятаючи про ці переваги, все більше молодих дорослих в країнах ОЕСР отримують третинну (вищу) освіту. В середньому, в країнах ОЕСР і субнаціональних одиницях, які взяли участь у дослідженні за оцінкою компетенцій дорослого населення в 2012 році 22% тих, хто не є студентом у віці 25-34 років, а в Південній Кореї – навіть 47% такої категорії – отримали вищу освіту, навіть якщо такої не було у їхніх батьків. Ці «дорослі з вищим рівнем освіти в першому поколінні» і ті дорослі з вищою освітою, батьки яких також мали вищий рівень освіти, мають схожий відсоток зайнятості та проходять навчання в подібних областях освіти.
Дані дослідження також показують, що незважаючи на те, що відсоток тих хто обрав програми ступеня бакалавра набагато вищий, ніж відсоток тих що вступили на програми ступеня магістра або докторантуру, мають більше можливостей на ринку праці і більш високі заробітки. Більші можливості та більші заробітки мають люди з дипломом магістра, ніж у тих, у кого є тільки ступінь бакалавра. Працевлаштовані дорослі зі ступенем бакалавра або еквівалентним дипломом заробляють приблизно на 60% більше, ніж працевлаштовані дорослі з середньою освітою, а ті, хто має ступінь магістра, доктора або еквівалентний їм, заробляють більш ніж у два рази.
Експерти відзначають, що освіта приносить не тільки фінансові переваги у вигляді кращої оплати праці. Дорослі з більш високим рівнем освіти сильніше залучені в соціальне життя,частіше повідомляють про кращий стані здоров’я, активніше беруть участь у громадській діяльності і більшою мірою відчувають свою причетність до процесів управління в суспільстві.
У середньому, понад 80% дорослих з вищою освітою працевлаштовані в порівнянні з 70% людей, які отримали повну середню освіту і менше 60% дорослих без повної середньої освіти. Дорослі, які дістали повну вищу освіту, також заробляють приблизно на 60% більше, в середньому, ніж дорослі, які дістали максимум повну середню освіту.
Повна версія: http://gtmarket.ru/news/2015/