Готуємося до нашого івенту Fashion marketing – Маркетинг моди. Вже скоро – 30 вересня.
Кейсові завдання з курсу “Маркетинг” для студентів 2 та 3 курсу від професора Ірини Буднікевич та Олександра Подільчука!
Кейс 1. Особливості маркетингових комунікацій в залежності від категорій брендів:
– Від кутюр є стилеутворюючим для фешн-бізнесу в цілому. Дана категорія одягу служить збереженню, розвитку і передачі новим поколінням високих унікальних традицій у виробництві фешн-продуктів. Стосовно формування і просування конкретного бренду від кутюр найбільш ефективним є PR.
– Прет-а-порте є виразником філософії бренду. При створенні і просуванні цієї категорії моделей активно використовуються інтелектуальні розробки, застосовуються креативні прийоми маркетингу та інноваційні інструменти в області реклами і організації продажів. В соціальному плані категорія відповідає потребам покупців в демонстративному споживанні, сприяє задоволенню домагань на високу соціальну оцінку і візуалізацію престижного образу.
– Дизайнерський бренд відіграє роль стилістичної, культурної, соціальної і економічної домінанти для фешн-бізнесу. Важливу роль в структурі маркетингових комунікацій відіграють сезонні і авторські демонстрації колекцій, а також покази типу «шоу-рум».
– Дифузні бренди. Категорія, будучи основним джерелом прибутку для дизайнерських брендів в цілому, в залежності від змін споживчої поведінки дає розширені можливості для розтягування бренду. Дифузний бренд виконує функцію захисту дизайнерського бренду від злиття з масовим ринком. Для цієї категорії також характерними комунікаціями є сезонні демонстрації і покази типу «шоу-рум».
– Для категорій мас-маркет характерні традиційні засоби комунікацій. З форм масових комунікацій превалюють реклама та персональні продажі.
Завдання:
1. Візуалізуйте принципову різницю між класами товарів
2. Визначте цільову аудиторій кожного класу товарів
3. Підберіть приклади застосування комунікаційних інструментів для окремих категорій товарів
4. Поміркуйте на тему “Пропаганда моди” і визначте соціальне та економічне значення ціїє технології
Кейс 2. “Інструменти вірусного маркетингу off-line та on-line в індустрії моди”
Вірусний маркетинг Off-line
– «Friend» – акція, в основу якої закладено механізм «приведи друзів» і отримай за це знижку, бонус, подарунок або іншу пропозицію. Таким чином, пропонуючи своїм покупцям привести в наступний раз своїх подруг, магазин може збільшити відвідуваність і впізнаваність бренду, а відвідувачі увагу і бонуси.
– «Buzz» – навмисне і сплановане поширення чуток в комерційних цілях, привернення уваги публіки будь-якими способами і засобами, проте слід пам’ятати, що «Buzz» не завжди працює на благо, в деяких випадках може виявитися і згубним для бренду.
– «WOM» – реклама з вуст в уста, суть якої полягає в тому, що рознощики інформації розуміють, що вони роблять, навіщо і яку матеріальну вигоду матимуть в результаті.
– «Opinion Leaders» – залучення лідерів думок, як правило, це відомі люди (зірки, актори, впливові особистості), у яких є своє коло шанувальників або чия думка вважається безперечним.
Вірусний маркетинг On-line
«Viral Video» – вірусне відео. На популярний портал завантажується цікавий, смішний, захоплюючий відеоролик з будь-яким сюжетом, який може бути цікавий потенційному покупцеві.
– «Viral Game» – гра з вірусним механізмом. У соціальних мережах зараз популярні різні ігри, в яких досягнення певних рівнів або отримання особливого зброї можливе лише при запрошенні певної кількості друзів.
– «Blogging» – вплив шляхом використання інтересів читачів і відвідувачів в блогах і соціальних мережах.
– «Текст» – це може бути стаття, вірші, анекдот, книга, пісня. Головне, щоб це було цікаво широкому колу людей.
Завдання:
1. Визначте мету кожної акції і оберіть сфери до для яких він буде дієвим
2. Розробіть та реалізуйте проєкт акції із застосуванням інструменту вірусного маркетингу On-line
3. Підготуйте коротке повідомлення (фраза, вірші, анекдот, книга, пісня) для реклами модного товару в соціальній мережі
Кейс 3. Молодіжна мода України
Be Loved (https://beloved.ua) – Український виробник молодіжного жіночого стильного одягу. Плаття, блузки, спідниці, брюки, піджаки і футболки – це не повний асортимент бренду, який пропонує якісні матеріали та пошиття одягу, взуття та аксесуарів за останніми тенденціями моди. Власне виробництво європейського рівня дозволяє повністю контролювати якість продукції і дотримуватися політики доступних цін (від 200 до 800 грн.). Щосезонне оновлення колекції, можливість купувати товар оптом он-лайн на сайті. Окремих магазинів з одягом цієї марки в Києві немає, проте вся продукція зустрічається у багатьох торгових точках України. Компанія надає повний пакет усіх необхідних документів на товар та допомогу у відкритті фірмових магазинів
«Нюкрейн!» (http://nukrein.ua/) – проект зі створення якісного бренду одягу та формування стилю сучасної молодої людини, яка усвідомлює свою українську неповторність і знає свою культуру (важливо, за сучасних умов мобільності студентів, коли настає необхідність ідентифікувати себе з українською нацією, в тому числі за одягом) (рис.2.4). Колекція футболок «Прості речі» є результатом спільної роботи ТМ «Нюкрейн!» і відомого українського дизайнера Володимира Подоляна. Автори мали мстою дати відчути молоді прихильність навколишнього світу, щоб одягаючи ці футболки, люди частіше почувалися щасливими. Це, на думку автора статті, творцям колекції вдалося, навіть обличчя моделей у «простих речах» осяяні усмішкою, взаємністю відповідають й зустрічні перехожі, які читають написи на футболках: «Щастя в мені», «The Borsch» і роздивляються принти «Мопс Морс», «Котусь Мур котусь», «Маленький лис».
Польський бренд Sinsay (https://www.sinsay.com) на молодіжному сегменті українському ринку представляє досить широкий асортимент – одяг, взуття, прикраси, аксесуари та навіть косметику (рис.2.5). Sinsay – наймолодший бренд польської групи LPP, до якої входять флагманський бренд Reserved, а також Cropp, Mohito та House. Перші магазини SinSay відкрилися у Польщі, сьогодні ережа продовжує динамічно розвиватися і відкривати нові ринки – сьогодні у світі працює понад 150 фірмових магазинів Sinsay.
Одяг Sinsay втілює останні модні тенденції та при цьому залишається досить бюджетним. Дизайнери бренду орієнтуються на найактуальніші тренди з подіумів та віртуозно поєднують їх з тенденціями вуличної моди. Образ дівчини у стилі SinSay поєднує виразний характер, експресивність та чуттєвість. Вона любить експериментувати зі стилями, модними трендами та не боїться створювати щораз новий імідж. Дівчина SinSay молода, енергійна та завжди прагне залишатися у центрі уваги.
Ще один учасник польської групи LPP – бренд Cropp, який був створений у 2004 році і відтоді спеціалізується на створенні одягу вуличного стилю для молоді. Продукція молодіжної марки відрізняється неординарним поєднанням кольорів та текстур, це мода призначена для нового покоління, яке любить займатися спортом і слухати модну музику. Загалом у Європі налічується понад 300 магазинів Cropp. У магазинах Cropp представлено 4 лінії одягу: Street Couture (речі для молодих дівчат, які бажають виглядати яскраво), Urban Sport Life (одяг для дівчат, які орієнтуються не лише на останні модні тенденції, але й прагнуть комфорту та трохи романтики), Street Wear (колекція для волелюбних чоловіків, здатних поєднувати спортивний стиль та модні тенденції) та Style Selector (трендовий чоловічий одяг з креативними художніми елементами).
Загалом бренд Cropp орієнтується на молодіжну аудиторію і віртуозно передбачає її мінливі настрої та смаки. Так, зайшовши в магазин Cropp, перше, на що звертають увагу відвідувачі – це яскравість кольорів і різноманітність оригінальних принтів, які цілком відповідають останнім модним трендам. Зробивши основною аудиторією молодь і тінейджерів Cropp Town дотримується і відповідної цінової політики. У бренда є канал на YouTube: http://www.youtube.com/user/CroppTV.
Бренд молодіжного одягу «ICEBOYS» пропонує одяг відповідно до світових тенденцій street wear – повсякденний і клубний одяг для молоді. ТМ чоловічого джинсового одягу ICEBOYS з’явилася в 1998 році в Стамбулі, Туреччина. Моделі вигідно відрізняються від класичних марок і створюються відповідно до світових тенденцій «street wear» як повсякденний і клубний одяг для молоді. Кожна модель унікальна і має свої особливості.
Всі колекції ICEBOYS формуються з урахуванням сезонних тенденцій в кольорах, фактурах тканин, мотивах принтів. Група талановитих дизайнерів ICEBOYS до кожного сезону випускає близько 300 моделей. Ставка на денім, поєднання трендовості і оригінальності в колекціях, чудова якість і агресивна маркетингова політика дозволили ICEBOYS в короткі терміни вийти на міжнародний ринок і закріпитися на ньому. На сьогоднішній день компанія SDR експортує свою продукцію в 48 країн – від Великобританії до Єгипту.
Gloria Jeans – це два суббренди: Gee Jay і Gloria Jeans. Gee Jay – модний молодіжний бренд одягу. Спочатку це була марка одягу для хлопчиків, потім марка виросла у бренд модного універсального джинсового одягу «unisex» для підлітків і молоді, з 2004 року це не лише джинсовий одяг, це модний сasual і city life style для молодих чоловіків і хлопчиків. «Gloria Jeans – це ідеальна мода за ідеальною ціною для дівчат, молодих жінок і дівчаток. Дівчаткам марка гарантує комфорт і захист, дівчатам – моду і стиль, молодим жінкам дарує відмінний одяг на усі випадки життя». Сьогодні Gloria Jeans – це не лише одяг для дітей, але і модний, динамічний стиль для активної молоді, що йде в ногу з часом.
Diesel – молода компанія, яка вже отримала визнання на ринку модної індустрії. Крім джинсового одягу фірма займається розробкою і пошиттям повсякденного одягу. Компанія орієнтована на молодь. Компанія займається виробництвом 4-х ліній одягу, куди входять повсякденний одяг високого класу, колекція, повністю зроблена з деніму, дитячий одяг, який відрізняється яскравими фарбами та ексклюзивністю, а також спортивний одяг для тих людей, які люблять активний відпочинок і пригоди.
Досить відомим українським брендом одягу є Urban Planet Streetwear (https://urbanplanet-streetwear.com/). Бренд має свій інтернет-магазин одягу виконаний в урбаністичному стилі, цільовою аудиторією якого є не тільки шанувальникам вуличної моди, але і фани спортивного, етно, casual, мілітарі, гламуру і інших молодіжних напрямків. Сила Streetwear стайл полягає в його філософії: «Ми не використовуємо штампів, кожна річ складається з унікальних дизайнерських рішень, а не універсальних шаблонів». Бренд Urban Planet Streetwear випускає лімітовані серії одягу і аксесуарів, кожна з якої складається з продуманого оригінального дизайну і приголомшливого неповторного візерунка. Саме тому, кожна модель висловлює внутрішню свободу свого власника, його або її право на індивідуальність, на незрівнянний лук і фантастично крутий імідж.
У 2010 році у засновника бренду Urban Planet Станіслава Шипіля був стартовий капітал у розмірі 42 долари і мрія – створювати якісний одяг і аксесуари у стилі street wear. Все почалося із 10 футболок та 20 худі із дизайнерськими принтами. Тому одяг Urban Planet мав не просто сподобатися покупцям, а й затьмарити закордонні аналоги якістю, вартістю і дизайном. Для цієї мети Стас залучив до співпраці українських дизайнерів, які розробляють авторські принти. З 2010 по 2012 роки Urban Planet випустив лімітовані колекції, що відповідали світовим тенденціям вуличної моди і відрізнялися новаторськими дизайнами. У 2015 році Станіслав запустив власне виробництво у місті Рівне, щоб повністю контролювати якість одягу і розширювати асортимент. Для втілення нових ідей залучаються закордонні дизайнери. У 2016 році лімітовані колекції збільшуються до 200 одиниць, а інтернет-магазин Urban Planet поступово трансформується у мережу із 8 офлайн-магазинів. Сьогодні Urban Planet – популярний український бренд із власним виробництвом і великою креативною командою.
Сьогодні в лінійці Urban Planet одяг, аксесуари і найбільший в Україні вибір сумочно-рюкзачної продукції для жінок і чоловіків. Більша частина тканини постачається з Європи, а рюкзаки виготовляються із високоякісного вологостійкого матеріалу. В усіх виробах використовується найякісніша у світі фурнітура YKK, а шви закріплюються на спеціальному японському обладнанні. Станіслав Шипіль особисто стежить за виробничим процесом. Кожна річ проходить тестування: перевіряються шви, міцність тканини, якість пошиття і зручність в експлуатації. Тільки після ретельної перевірки одяг або аксесуар потрапляє на виробництво, а потім на полиці магазинів. Urban Planet — це спосіб виділитися із натовпу і створювати власний стиль. Це якість і комфорт за доступною ціною.
Бренд чернівецьких підприємців Євгена Баранника та Юрія Висоцкіса «Morning.Star» (https://morningstar.com.ua/) сьогодні відшиває одяг, який може конкурувати із зарубіжними масмаркетами і в якості пошиття, і у зовнішньому вигляді. Базова характеристика – унікальні принти, зручність і доступність. Концепт бренду орієнтувався на створення дійсно якісного одягу за прийнятною ціною, розробку цілісної системи, яка включає в себе не тільки одяг, але і комплекс додаткових аксесуарів для формування стилю молодої людини. Власники бренду воліють створити для своїх клієнтів певний спосіб життя до якого приєднуються люди.
Цільова аудиторія – молода людина 16-19 років, який стежить за трендами і тенденціями ринку вуличного одягу, має або шукає власний стиль в цьому напрямку, цікавиться рок, реп і тату культурою. Є креативною людиною, яка готова підбирати стильні луки на кожен день, відчуває тонку грань стилю, часто пов’язує своє життя з окремими видами спорту (скейтборд-ролики-БМХ). Це активна молодь, яка знає, чого хоче в житті. Окремі лінійки колекцій розраховані на цільову аудиторію 23-25+.
Колекції марки виконані як в класичному так і урбаністичному стилі. «Фішкою» колекцій є речі з принтами, які є витвором сучасного мистецтва і відображають індивідуальність людини, передають ті емоції, які вона відчуває в даний час. Основним каналом просування продукції Morning.Star є власний акаунт в Інстаграм (@morning.star_tm, 40 089 підписників), власний он-лайн магазин (https://morningstar.com.ua/ та магазини партнерів.
Таким чином, молодіжний сегмент ринку одягу, є тим перспективним напрямком на який доцільно спрямувати зусилля з точки зору комерційної успішності, оскільки молодь як цільова аудиторія демонструє зацікавленість у брендах, моді, красивому одязі. Ринок молодіжного одягу в Україні вважається одним з найбільш перспективних і швидко розвиваються. Сегмент ринку «молодіжний одяг» не має чітких вікових обмежень.
Завдання
- Доповніть історії розглянутих брендів
- Які критерії їх виділення в сегмент «молодіжна мода»
- Сформуйте характеристики сегменту «молодіжна мода»
- Підберіть в мережі додаткову інформацію про дані молодіжні бренди та визначте чинники їх успіху
- Зайдіть на сайт розглянутих брендів та сформуйте свій варіант лукбуку останньої колекції
- Підберіть приклади інших молодіжних закордонних ат вітчизняних брендів
- Зробіть контент-аналіз соціальних сторінок молодіжних брендів та визначте: спільні теми, спільні тренди; унікальні пости; ексклюзивні пропозиції
Кейс 4. Тема поколінь Y та Z у колекціях відомих брендів
- Меми від Gucci
- Юні «амбасадори» Chanel – посли бренду (англ. Brand ambassador)
- Онлайн-платформа «F is For …» від Fendi
- Колекції Dior для юного покоління покупців
- Louis Vitton Moët Hennessy (LVMH) в боротьбі за нові покоління
- Молоді і знамениті – головні герої рекламних кампаній модних брендів
- Стритстайл (street-style)
- Mishka NYC (Мішка) – кажуть що зі Львову!
Завдання
- Підібрати матеріали до вказаних тем, підібрати фото та повідомлення ЗМІ
- Визначити характеристики покоління Y: вікові, стильові, соціальні, професійні, технічні, проведення часу, хобі, традиції тощо
- Визначити характеристики покоління Z: вікові, стильові, соціальні, професійні, технічні, проведення часу, хобі, традиції тощо
- Ваші пропозиції щодо інструментів впдиву на дану цільову аудиторію. Як нові покоління обирають бренд?
- Розробити рекомендації по роботі з цільовими аудиторіями інших поколінь. Чи вартує на це витрачати ресурси?
- Дискусія: “Нове покоління Альфа (до шести років) становить 60% від загальної чисельності населення світу – як з ним треба працювати?”
- Пропозиції на тему”Основні правила email маркетингу в індустрії моди”
Кейс 5. Тренди в маркетингу модних товарів
На основі прогнозів експертів fashion-індустрії можна визначати основні тренди в маркетингу модних товарів, те що буде визначати поведінку рітейлерів і споживачів, як зміниться їх взаємодія, на що потрібно звернути увагу і до яких змін бути готовим.
- Орієнтація на Азію. На частку e-commerce компаній в цьому регіоні припадає 60% всіх роздрібних онлайн-продажів і нові технологічні задумки, як правило, з’являються саме тут. За прогнозами McKinsey, за два роки fashion-індустрія в Азії виросте до $1,4 трлн.
- Фокус на споживачах. Світові компанії в сфері fashion використовують персоналізацію, щоб більше дізнатися про свого клієнта і зробити йому індивідуальну пропозицію. За даними McKinsey, 41% споживачів «за» персоналізацію. Саме інформація про клієнтів буде направляти бренди в 2019 році. Індивідуальний підхід охопив fashion-ринок, зміни в виробництво і просування так чи інакше внесли майже всі гравці модного ринку. Одні, запропонували споживачам більш кастомізований дизайн, інші – можливість індивідуального пошиття, треті – персональні рекомендації та індивідуалізовані розсилки. Так, наприклад, майже одночасно бренди Nike і Adidas запустили спеціальні проекти по кастомізації кросівок. Покупці можуть не тільки вибрати колір взуття, а й майже повністю змінити дизайн окремих її частин, додати написи, вибрати різні варіанти фактури шкіри і створити свою унікальну пару моделі кросівок. Чималу роль в процесі персоналізації пошиття і дизайну відііграли fashiontech проекти. Так японський проект Zozo розробив технологію, яка дозволяє користувачеві замовити пошиття стандартних моделей одягу за індивідуальними мірками он-лайн. Процес дуже простий: покупці отримують поштою спеціальний Zozo костюм і роблять в ньому кілька кадрів в мобільному додатку компанії. Програма автоматично зчитує дані і створює 3D-модель людини. Користувачеві залишається лише вибрати вподобану модель в каталозі Zozo і чекати доставки. Поки Zozo відшиває тільки кілька видів футболок, водолазок і брюк, ціни демократичні – пару, зшитих джинсів можна купити всього за 59$. Подібний функціонал пропонує і російський fashiontech стартап AveEva – онлайн-конструктор для пошиття спідниць, плаття, сорочок і топів. Користувач сам вибирає фасон, колір і матеріал і самостійно знімає всього три мірки. На виході виходить унікальна модель з індивідуальними мірками. Більш персоналізованою в 2018 стала і реклама – спеціальні пропозиції створюються під кожного конкретного користувача. На допомогу маркетологам в 2018 прийшов штучний інтелект. Технології аналізують великі обсяги даних: стать, вік, поведінкові характеристики, геолокацію. Більш персональна розсилка приносить вражаючі результати. Так бренд Cosabella протягом року використовував для створення e-mail розсилок штучний інтелект Emarsys. Програма аналізувала поведінку користувачів на сайті магазина, автоматично створювала спеціальні пропозиції і регулювала час розсилки для кожної людини. Так, наприклад, для менш активних покупців приходили повідомлення про 20% знижку в щасливі години, для більш активних – інформація про нові надходження. В результаті переходи з e-mail виросли на 60%, більше 50000 підписалися на розсилку бренду. У 2019 році процес персоналізації в моді поглибиться, і значне місце в ньому будуть займати технології штучного інтелекту.
- Активна робота на онлайн-платформах. За третій квартал 2018 року Amazon отримала $ 2,5 млрд чистого прибутку. Це в 12 разів більше, ніж за аналогічний період в 2017 році. На думку McKinsey, прибуток світових гігантів буде і далі зростати, а також компанії таких масштабів укладуть партнерство з fashion-брендами, щоб витримувати конкуренцію на ринку одягу і взуття. Для брендів також є переваги від такої співпраці: у них з’явиться ще один канал продажів за межами офлайн-точок.
- Злиття медіа та e-commerce. У 2018 році у-commerce функціонали почали розвивати медіа. Магазини на своїх майданчиках відкрили як телеканали, так і онлайн-журнали. Так, наприклад, на німецькому порталі In Style товари, які згадуються в статтях, можна купити прямо на сайті медіа – або на сторінці публікації, або в спеціальній рубриці «Shop it». У каталозі магазина In Style представлені одяг, взуття, косметика, аксесуари та товари для дому. Схожий функціонал можна побачити на сайті Cosmopolitan. У цьому році на майданчику запустили спеціальну рубрику Cosmoshop, де можна знайти і придбати fashion-товари з публікацій. Технологія Sarafan.AI також дозволяє додати e-commerce функціонал на будь-який сайт про моду і красу. Штучний інтелект знаходить ідентичні і схожі товари з фотографій в публікаціях і розмічає їх за допомогою віджета. Читачеві залишається тільки натиснути на кнопку «Купити такий образ», щоб перейти до шопінгу. Злиття медіа та e-commerce вже зараз виглядає дуже багатообіцяючим: у медіа є продуманий контент і велика постійна аудиторія, яка вже довіряє порталу. У 2019 році виразно можна очікувати появу нових cross-media проектів.
- Підвищений попит на технології. В останні роки технології штучного інтелекту (ШІ) стали мейнстрімом. За оцінками експертів 75% fashion-компаній готові використовувати або вже успішно використовують ШІ у виробництві та маркетингу. У 2018 штучний інтелект в моді використовували в основному для прогнозування продажів, мерчендайзингу і реклами. Великі гравці ринку, такі як Amazon, Alibaba, JD.com і Zalando впровадили ШІ технології в свої платформи, щоб спростити пошук товару на сайті і вдосконалити видачу супутніх товарів і рекомендацій для кожного конкретного користувача. H&M коригує мерчендайзинг: ШІ аналізує покупки в торговій точці, складає звіт і видає рекомендації з продажу товарів для кожного магазину в певні дні тижня, місяці і сезони. Італійський бренд Yoox довірив штучному інтелекту дизайн нової колекції. Технологія проаналізувала тренди, популярні товари бренду, відгуки на продукцію компанії, а також матеріали з соціальних мереж і медіа і запропонувала свої варіанти моделей одягу, взуття та сумок. Вся колекція була розкуплена за кілька місяців. У 2019 році використання штучного інтелекту буде ще більш технологічним і цікавим.
- Акцент на внутрішніх перевагах. На ринку немає двох однакових компаній, навіть якщо вони випускають ідентичний продукт. У кожній по-різному контролюється виробництво, використовуються несхожі тканини і так далі. Щоб завоювати лідерство, потрібно зосередитися на внутрішніх процесах. Торгові марки вже зараз стали уважніше стежити за поставками і тим, з чого зроблений одяг. Перероблений пластик для виготовлення взуття та предметів гардероба почали використовувати ще в початку 2000-х, і зараз еко-одяг залишається в тренді. Принципи Sustainable fashion підтримують відомі компанії: Adidas, Nike, Topshop, Marks & Spencer, Max Mara, H & M, American Apparel і так далі.
- Знижки завойовують покупців. За часів однакових цін на продукцію, вартість товару – вже не головний критерій вибору. Однак дискаунтери продовжують приваблювати відвідувачів знижками і отримують прибуток. Цей сегмент в США виріс на 18%, а в Китаї – на 74%. В американській мережі TJ Maxx можна купити брендовий одяг дешевше, ніж в звичайних універмагах і торгових центрах. А вартість посуду і аксесуарів для дому нижче на 50%, ніж в спеціалізованих магазинах. Крім ціни, TJ Maxx підкуповує безкоштовною доставкою і поверненням товару, а також продуманим сервісом. На брендовий одяг співробітники магазина кріплять фіолетові мітки, на знижені в ціні – червоні, на найдешевші речі, які більше не будуть падати в ціні – жовті. У цій мережі вже понад 1100 торгових точок по всій Америці, і це не межа.
- Гнучкість і інноваційність. Безініціативні компанії не витримають боротьби і поступляться місцем більш піддатливим до змін брендам. Сучасний fashion-рітейлер – це гнучкий і готовий впроваджувати інновації організм, який розширює зв’язки і постійно шукає нових партнерів.
- Товари на замовлення. Бренди мас-маркету в 2019 р. почнуть експериментувати з виробництвом товарів на замовлення, щоб швидше реагувати на запити споживачів, відповідати трендам і не складувати товар. Виробництво серій товарів в обмеженій кількості.